Wybierz język

Budowa przyczep

PODWOZIE:

Podwozia do naszych przyczep spawamy z profili zamknietych lub specjalnych wysokiej jakości. Cała konstrukcja jest cynkowana ogniowo wg. normy PN EN 1461.  Urządzenia najazdowe, dyszle oraz osie są firmy KNOTT. 

 

ZABUDOWA:

Ściany i dach przyczepy wykonane są z płyt warstwowych (laminat / XPS / laminat)*, które charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami izolacji termicznej, o grubości 40 mm. Profile łączące ściany oraz dach o innowacyjnej konstrukcji wykonane są z anodowanego aluminium i klejone specjalnym klejem. Klapy boczne są wspomagane w unoszeniu dwoma sprężynami gazowymi.

Panele z laminatu charakteryzują się niską wagą na poziomie 5-6 kg/m2   (waga płyty warstwowej z blachy około 10 kg/m2 ). Przy łączeniu paneli używane są profile aluminiowe które służą za szkielet konstrukcji (nie ma potrzeby spawania całej konstrukcji zabudowy na podwoziu) Dzięki takiemu rozwiązaniu mozemy uzyskać bardzo niską masę własną przyczepy (nizszą o 30-40% od przyczep z zabudową z płyt warstwowych z blachy - w zaleności od wyposażenia)

 

*Laminat: tworzywo sztuczne z nienasyconych żywic poliestrowych, wzmocnione włóknem szklanym.